• attorney-estate.jpg
  • criminal-lawyer.jpg
  • family-lawyer-karaj.jpg
  • financial-lawyer.jpg

وبلاگ دفتر وکیل در کرج

بهترین وکیل اوراق قضایی در کرج

 وکیل اوراق قضایی کیست :

 

 وکیل اوراق قضایی یا وکیل قضایی، یک حقوقدان حرفه‌ای است که در زمینه حقوق جزایی و قضایی فعالیت می‌کند. وظیفه وکیل اوراق قضایی شامل نمایندگی و مشاوره حقوقی در مورد پرونده‌های قضایی   است. آنها می‌توانند به موکلان خود در مراحل مختلف پرونده، از جمله تحقیقات اولیه، مذاکرات، دفاع در دادگاه و تدوین اوراق قضایی و تعقیب و دفاع در موارد مختلفی از جمله جرایم عمومی، جرایم مالی،   جرایم املاک و مستغلات و سایر موارد قضایی فعالیت کنند

 

 اوراق قضائی چیست:

 

وراق قضایی به مجموعه اسناد و اطلاعاتی اطلاق می‌شود که در رابطه با یک پرونده قضایی وجود دارد. این اوراق شامل اسنادی مانند شکایت‌نامه، پاسخ‌ها و دفاع‌ها، مستندات و شواهد، حکم‌ها و رای‌های قضایی، و سایر اسناد مربوط به پرونده قضایی می‌شود. اوراق قضایی معمولاً در دادگاه‌ها و سایر مراجع قضایی نگهداری می‌شوند و برای بررسی و ارجاع به آنها در طول روند قضایی استفاده می‌شود.

 

 

نکاتی که در تنظیم اوراق قضایی و لوایح حایز اهمیت است :

 

کسی که اوراق قضایی و لوایح را تنظیم می کند .باید تجربه و تخصص کافی داشته باشد علاوه بر دانش و تجربه دقت و مهارت نوشتاری نیز لازمه تنظیم یک دادخواست یا شکوائیه یا لایحه می باشد.

 

 1.دقت در تنظیم اوراق قضایی و لوایح

 

 2.رویه قضایی در تنظیم اوراق قضایی و لوایح

 

 3.آگاهی و دانش در تنظیم اوراق قضایی و لوایح

 

 4.بیان صریح و روان در نگارش اوراق قضایی و لوایح

 

نحوه ابلاغ اوراق قضائی :

 

پس از دستور قاضی دادگاه مبنی بر ابلاغ اوراق دعوی مدیر دفتر دادگاه یک نسخه از دادخواست و پیوست های آن را در پرونده بایگانی می کند و نسخه دیگر را همراه با برگ اخطاریه جهت ابلاغ و تسلیم به خوانده می فرستد.اوراق و اخطاریه توسط مامور ابلاغ صورت می گیرد و مامور وظیفه دارد ظرف دو روز اوراق را به مخاطب تسلیم کند و در برگ دوم اخطاریه از او رسید بگیرد.

 

مدت زمان ابلاغ اوراق قضائی :

 

در صورتی که مخاطب در مهلت مقرر قانونی یک ماهه به آرای خود اعتراض نکرده باشد پس از 30 روز از تاریخ ابلاغ حکم اجرائی صادر و اجرا میگردد.

 

انواع اوراق قضائی :

 

دادخواست:

 

دادخواست به معنی دادخواهی و در اصطلاح حقوقی به اغاز اقامه دعوا از سوی خواهان علیه خوانده از طریق سیستم دادگستری گفته میشود

دادخواست شکایتی است که به مراجع قضائی به صورت نوشتاری یا گفتاری عرضه می‌شود. و وسیله رسمی احقاق حق است که از طریق مراجعه به دادگاه‌ها صورت می‌گیرد.

 

اظهارنامه:

 

اظهارنامه در تمامی پرونده های کیفری و حقوقی قابل مشاهده است. طبق ماده ۱۵۶ قانون آیین دادرسی مدنی هر کس می تواند قبل از تقدیم دادخواست ،حق خود را به وسیله اظهار نامه از دیگری مطالبه نماید مشروط بر اینکه موعد مطالبه رسیده باشد. برای بیان اظهارات خود به طرف مقابل. چون اظهارنامه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ایران به مخاطب ابلاغ می‌شود.

 

اخطاریه:

 

یک سند برای اخطار دادن به طرفین مورد استفاده قرار میگیرد.

 

احضاریه:

 

احضارنامه فرم ورقه‌ای ویژه‌ای است که به وسیلهٔ دادگاه خطاب به مظنون یا متهم یا شاهد به منظور حضور یافتن نزد دادگاه یا بازجو، همراه با قید زمان و مکان حضور صادر می‌شود و در شعبات بازپرسی، دادیاری و شعب دادگاه وجود دارند.

 

دادنامه :

 

دادنامه، آخرین نظر قطعی قاضی چه در مرحله بدوی و چه تجدیدنظر که پس از بررسی‌ها و شنیدن اظهارات دو طرف به آن رسیده است در قالب رأی و حکم نهایی در دادنامه به ثبت می‌رسد.

اجراییه نیز صدور نهایی رای توسط قاضی می باشد که داخل یک برگه به صورت تایپی نوشته شده است.

 

اگر شما به دنبال بهترین حل و فصل مشکلات حقوقی هستید، به موسسه حقوقی دیاکو بپیوندید.و از تجربه ما برای رسیدن به راه‌حل‌های موثر استفاده کنید.

تلفن :32400680

همراه: 09120475112

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

دسترسی سریع

درخواست مشاوره با وکیل در کرج

همکاری و استخدام وکیل در کرج

مقالات حقوقی

 

درخواست مشاوره : 02632400680