• attorney-estate.jpg
  • criminal-lawyer.jpg
  • family-lawyer-karaj.jpg
  • financial-lawyer.jpg

وبلاگ دفتر وکیل در کرج

حضانت فرزند با وکیل پایه یک در کرج

فرزندی که به دنیا می آید ثمره آن خانواده است که پدر و مادر هر دو مسئول رشد و تربیت فرزند خود هستند. اما سوالی که مطرح می شود این است که حضانت فرزند در صورت جدایی و طلاق بر عهده کیست؟ اگر پدر یا مادری فوت کنند، آیا در سرنوشت فرزندان تغییری ایجاد می شود؟ مسئولیت نگهداری از کودک پس از فوت والدین بر عهده کیست؟ در این مطلب قصد داریم در مورد حضانت فرزند توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس در ادامه با هم میخوانیم:

 

حضانت در لغت به معنای پرورش، پروریدن و نگهداری کودک می‌باشد. 

 

طبق ماده 69، حضانت فرزند ذکور تا سن 2 سالگی و حضانت فرزند اناث تا سن 7 سالگی با مادر است و از نظر حضانت طفل پس از طلاق، پدر مقدم می‌باشد. اما با تصویب اصلاحیه این ماده، حضانت فرزندان ذکور و اناث تا سن 7 سالگی به عهده مادر می باشد. پس از آن نفقه فرزندان بر عهده پدر است و در صورت بروز اختلاف رعایت مصالح آنان با تشخیص دادگاه است. 

 

حضانت فرزند با وکیل پایه یک در کرج

 

نکته مهمی که در رابطه با حضانت فرزندتان باید به آن اشاره کرد این است که در صورت وجود اختلاف بین زوجین در ملاقات با طفل که یکی از والدین اعم از پدر یا مادر فرصت ملاقات با فرزند خویش را نداشته باشد یا بعد از طلاق علیرغم تعیین تکلیف قانونی در مورد حضانت فرزند یکی از والدین از ملاقات با طفل مشترک منع شود دادگاه در این شرایط یک سری قوانین را وضع کرده است:

 

در حالت نخست، پدر یا مادری که از دسترسی به فرزند خود منع می شود، می تواند به استناد ماده 1174 قانون مدنی و تبصره ماده 19 قانون حمایت خانواده، برای درخواست دسترسی به فرزند خود به دادگاه خانواده دادخواست تقدیم کند. در این شرایط تصمیم دادگاه به صورت درخواستی در قالب دستور موقت خواهد بود که توسط ضابطان دادگستری زیر نظر دادگاه خانواده اجرا می شود. در صورت عدم توافق زوجین در نحوه ملاقات فرزندان، دادگاه در این خصوص تعیین تکلیف می کند

 

نقش وکیل حضانت کودک نقش حساسی است که نیازمند سالها تجربه و دانش است. موسسه حقوقی دیاکو با داشتن مجرب ترین و به روزترین وکلا در کرج به شما کمک می کند تا بدون هیچ استرسی تمامی امور حضانت فرزند خود را به وکیل بسپارید. همچنین موسسه حقوقی دیاکو به عنوان یکی از برترین موسسات حقوقی، به شما در زمینه حقانیت و حضانت فرزندانتان مشاوره می دهد. این موسسه با سالها فعالیت در حوزه وکالت به یکی از سرشناس‌ترین موسسات حقوقی در کرج شناخته شده است. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه حقوقی می‌توانید با شماره های ما تماس بگیرید از دریافت مشاوره‌ی حضوری و یا تلفنی بهره مند گردید. 

02632400680

09364422550

 

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

دسترسی سریع

درخواست مشاوره با وکیل در کرج

همکاری و استخدام وکیل در کرج

مقالات حقوقی

 

درخواست مشاوره : 02632400680